Strona główna > Oferta > Midas Consoles

Midas Consoles

Pierwsza cyfrowa konsola Midasa, XL8, miała swoją premierę na Frankfurt Music Messe w 2006 roku, stając się flagową konsolą Midas.

We wrześniu 2008 roku na dorocznych targach PLASA, Midas wprowadził PRO6 Live Audio System, drugi sieciowy cyfrowy system audio od Midasa. Wykorzystując technologię opracowaną dla XL8, Pro6 oferuje podobną jakość dźwięku w kompaktowej obudowie. W 2010 roku cyfrowe konsole Pro3 i Pro9 zostały dodane do linii produktów Midas wraz z VeniceF cyfrowo-analogowegą hybrydą ("digalog"), która zastąpiła konsolę analogową Venice.

 

Konsolety Midas M32, Pro2

W 2011 PLASA to pojawienie się konsoli Pro2 i PRO2C, które przynoszą Midas funkcje cyfrowe z dużych konsol PRO i XL8 w bardziej zwartej obudowie i niższej cenie. Midas zaprezentował konsolę PRO1 na InfoComm 2012 roku w Las Vegas. PRO1 to produkt będący jeszcze bardziej kompaktową wersją konsolety w niższej cenie niż PRO2 / PRO2C. W styczniu 2014 roku na Winter NAMM w Anaheim w Kalifornii, Midas wprowadził swoją najnowszą konsolą M32 opartą w dużej mierze na niezwykle udanym mikserze Behringer X32.

Midas sprzedaje także cyfrowe komponenty dystrybucji audio, które są powszechnie stosowane z ich konsolami w dużych sieciach dystrybucji dźwięku w wielu lokalizacjach.

Linux jest używany u podstaw wszystkich konsol cyfrowych Midas. Firma wspomina o tym wyraźnie w swoich materiałach marketingowych.

U podstaw wszystkich Pro desek MIDAS leży standard płyt głównych PC z kartą 4Gb flash (jako OS i przechowywanie danych). Firmy siostrzane Midas to: 'Klark Teknik, - znana z przetwarzania sygnałów; EV Electro Voice, który produkuje mikrofony, głośniki i elektronikę dla rynku profesjonalnego; Dynacord producenct głośników, wzmacniaczy i elektroniki; Konsole DDA, które oferują konsole do studiów nagraniowych, broadcastu i występów na żywo.